BASF Hindistan Gujarat ‘daki Kimyasal Tesisini Hizmete Soktu

BASF Hindistan Gujarat daki Kimyasal Tesisini Hizmete Soktu

BASF India Hindistan’daki Gujarat eyaletinde Dahej’de yeni bir kimyasal üretim tesisini hizmete soktu.

150 milyon Euro’luk yatırımla , projenin şirketin ülkede bu zamana kadar yapılmış en büyük yatırım olduğu söyleniyor.

BASF yönetim kurulu üyesi Michael Heinz ‘’ 2013 ve 2020 yılları arasındaki Asya Pasifik’te 10 milyar Euro’luk yatırım planlarımızın parçası olarak , Hindistan’daki üretim sahamızı güçlendirmek istiyoruz ‘’ dedi.

‘’Yeni Dahej tesisimizle lokal üretimli tedarikçi olarak yeni pozisyonumuzu güçlendirmek istiyoruz ve hatta müşterilerimizle beraber kimya yaratabiliriz.’’

‘’Bu üretim ağıyla , Güney Asya’daki ilk MDI dağıtıcı dahil, bu kilit pazarda uzun süreli başarımızı yükseltmek için iyi konumlandık’’

Yeni kompleks, poliüretan üretim ağını, koruyucu kimyasallar ve polimer çözelti tesisleri de içeriyor.

Koruyucu kimyasallar tesisi şirketin Hindistan’daki ilk sülfasyon tesisi olacak ve polimer çözeltileri birimi BASF’in Mangalore tesisini tamamlayacak , Kuzey ve Batı Hindistan’daki kağıt ve tahta , mimari kaplamalar, yapı ürünleri, yapıştırıcılar ve fiber müşterileri için hizmet verecek.

Poliüretan üretim ağı ham olarak işlenen Metilen Difenil Diizosiyanatın dağıtıcısını da içerecek. Sellasto mikroselüler poliüretan bileşenleri ve poliüretan sistemlerini ve Elastolan termoplastik poliüretan üretecek.

Poliüretan çoğunlukla soğuk ve sıcak yalıtım uygulamalarında spor ayakkabısı, otomotiv, yapı ve mobilya sektöründe kullanılır.

Dahej tesisi 200 doğrudan ve 300 dolaylı iş yarattı ve ilerleyen günlerde 50 iş daha yaratması beklenmektedir.

BASF Hindistan başkanı ve Güney Asya yöneticisi Raman Ramachandıran ‘’ Bu üretim ağı ile, Güney Asya’daki MDI dağıtıcısı da dahil , kilit pazarda uzun dönemli başarımızı yükseltmek için iyi konumlandık . ‘’ dedi.

‘’Asya Pasifik Bölgesi’ndeki müşterilerimize kalite ve miktar olarak stabil ürün tedariğimizle daha iyi hizmet bile verebileceğiz.‘’

Kaynak : chemicals-technology.com

4.892 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!