Clariant Endonezya’da Ağartma Tesisi Açıyor

Clariant Endonezyada Ağartma Tesisi Açıyor

Özel kimyasallar üreticisi Clariant, Endonezya’da Surabaya yakınlarında Gresik’te Fonksiyonel Mineraller İş Birimi için yeni bir ağartma tesisi açıyor.

Yeni tesis Clariant’in mevcut üretim kapasitesini destekliyor ve Asya-Pasifik Bölgesi’ndeki ayak izini büyütüyor.

Clariant üst düzey komite üyesi Christian Kohlpainter ‘’ Biz Asya’da Clariant’ın geleceğinin kararının verildiğine ve bu yatırımın orada ilerdeki pozisyonumuzu güçlendireceğine çok inanıyoruz. Gresik’teki yeni tesis Asya-Pasifik Bölgesinde’ki büyüyen pazarlara daha iyi hizmet verebildiğimiz ve bu iyi gelişme durumlarından fayda sağlayabileceğimiz bölgesel kilit üretim ağı olacak. ‘’ dedi.

Fonksiyonel Mineraller İş birimi bentonit tabanlı özel ürünleri tedarik ediyor.

Tonsil ağartma tesislerinin başarısından sonra , firma global ölçekte kapasite artırma planına başladı.

Endonezya’daki tesise ilave olarak , Nisan 2016’da Meksika’da açılan ağartma tesisinin yanı sıra bu yıl da Türkiye’de ekstra üretim kapasitesi başlayacak.

Bu yeni tesis bölgesel üretim kapasitemizi ağartma oranı olarak % 35 oranında yükseltecek

Fonksiyonel Mineraller İş Birimi Yöneticisi Sven Schultheis ‘’ Kapasite yükseltme yatırımını müşterilerimizin meydana getirdiği Pazar gelişimi ve büyümesini desteklemek için yaptık ‘’ dedi.

‘’Bu yeni tesis bölgesel üretim kapasitemizi ağartma olarak % 35 oranında artırıyor, değişik müşteri istekleri tabanlı daha geniş bir aralıkta Tonsil ağartma tesisi sunuyor ve Asya-Pasifik Bölgesindeki müşterilere daha hızlı teknik destek verecek laboratuar tesisleri hizmete sunulmuştur.‘’

Clariant’ın yeni tesisi Endonezya’da kurulmuş olan ilk komple entegre endüstri tesisinin bulunduğu Java Entegre Endüstri ve Liman Alanı içinde konumlanmıştır.

Fonksiyonel Mineraller İş Birimi Bölgesi SEAP yöneticisi Gustavo Rodriguez ‘’ Yeni mükemmel tesisimizin alt yapı tesisleri daha kısa yönetim zamanlarından dolayı müşterilere daha çok katma değer sağlayacaktır. Birinci sınıf silo kamyon yükleme istasyonları her gün 10 kamyonla baş etmektedir ve bulk ürün dağıtım pazarlarının artmış taleplerini karşılamaktadır.‘’

Kaynak : chemicals-technology.com

518 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!