Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Bilim Adamları Zekayı Geliştiren İlaç Üretti!

Bilim Adamları Zekayı Geliştiren İlaç Üretti!

bilim adamlari zekayi gelistiren ilac uretti - Bilim Adamları Zekayı Geliştiren İlaç Üretti!

Bilim adamları tarafından üretilen ve 42 farklı bileşen içeren ilaç, alındıktan 20 dakika sonra zekayı ve beyin işlevlerini geliştiriyor. Qualia adı verilen ilaç uzun dönemde nörolojiyi ve genel fizyolojik işlevleri de olumlu etkiliyor.

Bilişsel İşlevi Geliştiren Maddeler

Nootropik olarak da anılan bir grup madde, bilişsel işlevi (bir diğer deyişle zekayı) güvenli bir şekilde arttırabilen maddeler olarak tanımlanıyor. Bu maddeler araştırmalarda, eczanelerde bulabileceğiniz bazı reçeteli ve reçetesiz ilaçlarda bulunuyor. Farklı kombinasyonlarla hazırlanan bu ilaçlar bağımlılık yapmıyor, vücuda zarar da vermiyor ve yan etkilere neden olmuyor.

Henüz nootropiklerin nasıl etki ettiği bilinmiyor. Nootropik bir takviyede bulunan bileşenlerin ne kadar etkili olduğu, kullanıcının nörokimyasına göre değişebiliyor. Nörokimya ise genler, o anki mod, uyku düzeni, vücut ağırlığı ve diğer özelliklerden etkileniyor.

Zekayı Geliştiren İlaç: Qualia

Güvenilir ve etkisi ispatlanmış bilişsel geliştiriciler sunmayı hedefleyen bazı yeni firmalar nootropik ilaçlar geliştirip satmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de Qualia isimli ilaç. 42 farklı bileşen içeren bu takviye Neurohacker Collective firması tarafından geliştirildi.

Firmada biyofizik alanında Harvard’da doktora yapmış Jon Wilkins, sinir bilimi alanında doktora yapmış Sara Adães gibi önemli bilim insanlarının yer aldığı disiplinlerarası bir araştırma ekibi görev yapıyor.

İlaçta Neler Var?

Qualia’da bulunan bazı bileşenleri diğer ilaçlarda da görmek mümkün. Örneğin Noopept ve B Vitamini kompleksi, nootropiklerde sıkça bulunan maddeler. Yeşil çay özütü, L-Teanin, Taurin ve Ginkgo Biloba da birçok kişinin daha önce gördüğü maddeler.

İlaçta alışkın olmadığımız bazı maddeler de var. Bunlardan bir tanesi, kan beyin bariyerini geçerek beyindeki dopamin konsantrasyonunu arttıran L-Dopa maddesinin kaynağı olan Mucuna Pruriens. İlaçta çok sayıda buna benzer ilginç bileşen yer alıyor.

İlacı geliştiren firma bu akıllı ilacın, alındıktan 20 dakika sonra kullanıcıların bilişsel işlevlerini belirgin şekilde arttırdığını öne sürüyor.

Kaynak : gidahatti.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com