Anasayfa / Kimya Haberleri / Çimento Haberleri / Brezilyalı Çimento Üreticisi Sivas’a Fabrika Açtı

Brezilyalı Çimento Üreticisi Sivas’a Fabrika Açtı

brezilyali cimento ureticisi sivasa fabrika acti - Brezilyalı Çimento Üreticisi Sivas'a Fabrika Açtı

Dünyanın en büyük 7’nci çimento üreticisi Sivas’a 140 milyon euroluk fabrika yatırımı gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük 7’nci çimento üreticisi olan Brezilya merkezli firma; Güney Amerika dışındaki en büyük yatırımını  Sivas’ta hayata geçirdi. 140 milyon euro tutarında olan yatırımın inşaatı 2 yılda tamamlandı.

Türk Çimento Sektörünün Önemli Oyuncularından Biri Olduk

Firmanın Türkiye CEO’su Şefik Tüzün, “Türkiye’de 2012 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Ankara, Sivas, Yozgat ve Çorum’daki entegre fabrikalarımız ve Samsun, Nevşehir öğütme tesislerimiz, 16 hazır beton ve 2 agrega tesisimiz ile Türk çimento sektörünün önemli oyuncularından biri olduk.” dedi.

Yeni Yatırımlara Devam Edeceğiz

Sivas Çimento Fabrikası’nın açılışının ardından bu projelere yenilerini ekleyeceklerini belirten Tüzün, “Bu kapsamda yeni yatırımlar yapmaya da devam edeceğiz. 2017 yılı içinde hem çevrenin korunması hem de proses iyileştirilmesi kapsamında 35 milyon TL daha yatırım yapmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kaynak : ensonhaber.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com