GSO Sektörel Heyeti ABD’den döndü

gso sektorel heyeti abd den dondu

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” projesi (UR-GE) kapsamında plastik sektöründe faaliyet gösteren 20 firma temsilcisi ile Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği (GAPLASDER) heyetinden 11 firma temsilcisi Amerika Birleşik Devletleri’nden (ABD) programlarını tamamlayarak kente döndü.

Proje kapsamında oluşturulan UR-GE Plastik Kümesi ve GAPLASDER Sektörel Ticaret heyeti, ABD’nin Orlando şehrinde düzenlenen “NPE The International Plastics Showcase” plastik fuarını ziyaret etti. Heyet ayrıca fuarla eşzamanlı olarak planlanan ikili iş görüşmelerine ve Amerikan İşadamları ile düzenlenen resepsiyona katıldı.

Organizasyon kapsamında ABD New York Ticaret Ataşesi Mustafa Yurdupak’ı da ziyaret eden heyet burada, “ABD’de İş Yapma Fırsatları” konulu toplantıya katıldı. Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası ile ortaklaşa “ABD’de Yatırım ve İşbirlikleri” konulu toplantıya da katılan heyet Amerikan Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ali Koçak’ada ziyarette bulundu.
Ziyarette Başkan Koçak ile görüşen GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, Gaziantep sanayisi hakkında bilgiler vererek Koçak’ı Gaziantep’e davet etti. Ünverdi daha sonra, Koçak’a GSO rozeti takdim etti.
Toplantıda büyük bir pazar olarak görülen ABD pazarına girişte karşılaşılan sorunlar tartışılarak, Türk-Amerikan Ticaret ve Sanayi Odası ile ortak yapılabilecek faaliyetler gündeme alındı.
Amerika New York Müşavirliği ile yapılan toplantıda, ABD’de Pazarına Giriş, Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi (GTS) ve ABD ihracatında dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgilendirme yapılarak, firmaların sorularına yanıt verildi.

Kaynak : olaymedya.com

671 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!