Helyum Gazı Dolu Devasa Balon, Turistleri Uzaya Çıkarmayı Planlıyor

Helyum Gazı Dolu Devasa Balon Turistleri Uzaya Çıkarmayı Planlıyor

Bir dönemler hayal olarak kabul edilen ve belki de sadece bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz olay, gerçekleşme yolunda ilerliyor. Bu noktada World View Enterprises, isteyen turistleri helyum gazı dolu balonla uzaya göndermeyi planlıyor.

Hızla gelişen ve deyim yerindeyse güncellemeler alan dünyamız, her geçen gün yeni bir olaya tanıklık ediyor. Hal böyle olunca, şimdilerde oldukça heyecan verici bir olayın temelleri atıldı. Bundan bir yıl önce hayal olarak akıllara gelen balonla uzaya gitme durumu, World View Enterprises’in gerçekleştirmeyi planladığı bir proje ile hayata geçiriliyor.

Dünya yüzeyinin üzerine 100.000 fitten uzağa yolcu göndermeyi planlayan şirket, bunun için de devasa büyüklükte balonlar tasarlıyor. Roketle gitmekten daha huzur verici şekilde gerçekleşeceği düşünülen uzay seyahati için son bir yıl içerisinde 50 kişi başvuru yaptı. Ancak tahmin edersiniz ki böyle bir seyahatin maddi boyutu da oldukça tuzlu. Her biletin 75.000 dolar olduğu belirtilen balon seyahati, ücret ne olursa olsun sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır.

Yasal alanı aşmamak kaydı ile gerçekleştirilecek olan seyahat, sizleri dünyanın üzerine çıkarmayı da garanti ediyor. Sadece çok zengin kişilerin gerçekleştirebileceği bu seyahat sonrası gelen görüntüler ise bizlere nasıl bir deneyim olduğunu anlatmaya yetecektir.

Kaynak : webtekno.com

891 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!