John R Boone Mikserleri Zirai Kimyasal Karışımları Hareket Ettiriyor

John R Boone Mikserleri Zirai Kimyasal Karışımları Hareket Ettiriyor

İngiltere’nin önde gelen mixer ve blender üreticisi John R Boone, Exwold’un zirai kimyasal üretim tesisini genişleten yeni kurulumun bir parçası olarak, Teesside’da  Exwold Technology üç adet 4000 litre kapasiteli düşük kesmeli karıştırıcılar tedarik etmiştir. Güvenilirliği, parasal değeri, kalitesi ve temizlik kolaylığı nedeniyle Exwold, John R Boone’nin Horizontal Helical Blade Mixers (HHBM) seçti.

Exwold, Kuzeydoğu’da dört bölgede yüzden fazla kişi çalıştıran tarım ve özel kimyasalların sözleşmeli imalatçısıdır. Suda dağılabilir granüllerde (WDG) bir uzmanlık alanıyla esnek ve hızlı Ar-Ge konusunda kendileriyle gurur duyuyorlar.

Granüllere dönüştürülecek olan bir materyal doğal olarak toplanma eğilimlidir ve Exwold MD Kevin Martin’in sunduğu zorluk, proses boyunca ilerledikçe, malzeme akışkanlığını iyi koruyan ve tıkanmaması için karıştırıcılar tedarik etmekti.

Exwold, olası birkaç imalatçıyı inceledi, testler yapıldıktan sonra John R Boone’u seçerek, HHBM’nin çok düşük hızdaki şerit çalkalayıcılarının, malzemeye çok az iş koyarken karıştırma akışkanlığını muhafaza edeceğini gösterdi.Bu durumda HHBM, U şekilli bir gövdeye ve karıştırıcının tüm uzunluğunu süpüren dört sarmal bıçağa sahip ve çok düşük düzeyde ürün tutma özelliği olan, çok nazik, ancak uçtan-uca bir karıştırma hareketi sağlar.

Üç adet John R Boone HHBM’nin ilkine yaklaşık 3mm partikül boyutu ile bir ön karışım yüklenir, daha sonra partikül boyutunu mikron boyutlarına indiren bir ters jet değirmeni besler. Buradan toz, granül haline getirilmek üzere ekstrüzyon presine gitmeden önce iki John R Boone HHBM’ye gönderilir. Her aşamada karışımın mobil olması ve deşarj noktasına sürekli ve tamamen sunulması kritik önem taşır.

Birkaç hafta süren kampanyalarda Exwold üretimi ve gruplar arasındaki temizlik çok önemlidir.Kevin Martin’in belirttiği gibi, “Boone mikserler, kontrol için kolay erişim, temizlik ve bakım için kolay erişim ile uzun iyi kaliteli performans” sunuyor.Karıştırıcı gövdesinin düşük temas alanı tasarımı ve minimum sayıda bıçak temizlemeyi daha basit ve çabuk yapar ve John R Boone, temizleme süresini daha da azaltmak için her karıştırıcıda CIP ekipmanı da kurdu.

Yeni tesisler şu anda tam kapasite ile granüler ürünler üretiyor.

Kaynak : processindustryinformer.com

569 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!