Kozmetikte taksit yasağı endişesi

kozmetikte-taksit-yasagi-endisesi

Kozmetik sektörünün temsilcileri, kozmetik alışverişinde taksit sayısının sıfırlanmasıyla bu ürünlere olan talebin azalacağını ve perakendecileri zora sokacağını ifade etti.

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, genel kredi taksit sınırının 9 aydan 12 aya çıkarılmasının perakende ticarete olumlu etkileri olmasını beklediklerini belirterek, “Bazı kategorilere getirilen kısıtlamayı ise üzücü karşılandık. Artık lüks tüketim olmaktan çıkıp önemli bir ihtiyaç haline gelen kozmetik alışverişinde taksitli satışın durdurulması, elektrik-elektronik eşyada ve bilgisayarda ise 6 aya indirilmesi sektörü zor duruma sokabilecektir” diye konuştu.

KMD Başkan Yardımcısı Tekin Acar, “Zaten özel tüketim vergisi nedeniyle yüksek vergi yükü taşıyarak fiyatları yükselen kozmetik ürünlerinde taksitli alışverişin sıfırlanmasıyla tüketici talebinin düşebileceğini değerlendiriyoruz” dedi.

Kaynak : memurlar.net

Okumanızı Öneriyoruz

Redokssuz Elektron Transferiyle Güçlü Bataryalar Üretmek Mümkün

  Olağan bağlantılı redoks reaksiyonları olmadan elektronları hem depolayabilme hem de kaybedebilme gibi garip özelliklere …