NordShield, Elyaflar için Çevre Dostu Anti-Mikrobiyal Teknolojiyi Sundu

NordShield, Elyaflar için Çevre Dostu Anti-Mikrobiyal Teknolojiyi Sundu

NordShield markalı Nordic BioTech grup, doğal bazlı antimikrobiyal çözümlerin dünyadaki en büyük tedarikçisidir.

NordShield BioLayr, giysiler, ayakkabılar ve benzeri tekstil ürünleri, eldiven gibi aksesuarlar, dayanıklı bir antimikrobiyal katmanlar sunmaktadır.

Piyasadaki diğer mevcut çözümlerle karşılaştırıldığında, ağır metaller içermez ve özel teknoloji, antimikrobiyal etkinliğini bir giysinin ortalama kullanım ömründen daha uzun olan minimum 30 yıkama için korur.

NordShield, bu biyolojik olarak parçalanabilir çözümün kullanılmasıyla atmosferdeki kimyasal yükün zamanla bir şekilde azaltılabileceğini söyledi.

On yılı aşkın Ar-Ge çalışmalarının bir sonucu olarak NordShield, 2020 yılında, hem güçlü hem de doğal tabanlı olan benzersiz patentli ve ölçeklenebilir antimikrobiyal teknolojisini ticarileştirdi.

Ayrıca, kullanıcıları ve çevre için sızıntı yapmaz ve güvenlidir. En önemlisi, sürdürülebilir bir şekilde şekillendirilmiş ve ağır metaller içermiyor, bu da dünya ve üzerindeki yaşam için büyüyen bir tehlikeyi engellemeyi amaçlıyor.

Halihazırdaki ortalama antimikrobiyal tedaviler, ürünlerden doğaya ve hatta cilt maruziyeti yoluyla insanlara deşarj edilerek yaşamı ve çevreyi tehdit ettiği doğrulanan gümüş ve bakır gibi ağır metallere dayanmaktadır.

NordShield, ölçeklenebilirliği sayesinde ilk kez kitleler için ekolojik antimikrobiyal korumayı mümkün kılan bir teknoloji üretti.

Teknoloji aynı zamanda, tekstil endüstrisine her yıl milyarlarca dolarlık gelir kaybına neden olan ve önlenebilir atıklarda binlerce tonluk bir uluslararası sorun olan nakliye ve depolama sırasında tekstiller için sürdürülebilir ve yüksek verimli küf önleyici koruma için de işlevseldir.

NordShield, ağır metal bazlı çözümlerin yanı sıra bu soruna meydan okumak için endüstri standardı olan fosil bazlı poli poşetlere ve çevre açısından şüpheli silika poşetlere olan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca yüz maskeleri, eller, ayaklar, ayakkabılar ve yüzeylerde antimikrobiyal koruma için NordShield Brilliant ürün ailesi gibi daha geniş bir uygulama yelpazesine temel teşkil eden NordShield teknolojisinin bir parçasıdır.

Tıbbi cihaz olarak sınıflandırılan CE işaretli bir çözüm olan NordShield Pathogen Barrier, tıbbi alan için antimikrobiyal koruma sunmaktadır.

NordShield CEO’su Kristoffer Ekman, “Herkes için antiviral ve antibakteriyel korumaya erişim, COVID-19 gibi pandemilerin yayılmasını veya yenilerinin oluşmasını durdurmanın anahtarıdır. Markalar, teknolojimizi kullanarak müşterilerine fiziksel ve yine de görünmez bir anti-mikrobiyallik zırhı aracılığıyla bir sonraki seviye katma değer sunarken, aynı zamanda mevcut mega doğallık ve sürdürülebilirlik trendlerine hizmet edebilir. ” dedi.

Kaynak: textiletoday.com.bd

31 Kez Okundu

Yazar Hakkında

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

Kopyalamak Yasaktır!