Anasayfa / Kimya Haberleri / Dünya Haberleri / Pepsi, Atıştırmalık ve İçeceklerinde Böcek ve Solucan Esaslı Protein Sübstitüsüyle Deneme Yapıyor

Pepsi, Atıştırmalık ve İçeceklerinde Böcek ve Solucan Esaslı Protein Sübstitüsüyle Deneme Yapıyor

pepsi atistirmalik iceceklerinde bocek solucan esasli protein substitusuyle deneme yapiyor - Pepsi, Atıştırmalık ve İçeceklerinde Böcek ve Solucan Esaslı Protein Sübstitüsüyle Deneme Yapıyor

Doritos ve Cheetos gibi atıştırmalıkların yanı sıra, parti içecekleri de üreten PepsiCo, kendi ürünlerine koyacak yeni protein kaynakları arıyor ve hepsi sizin düşündüğünüz kadar lezzetli olmayabilir.

Şirket, iş dünyası platformuna yenilik talebini bildirdi; Atıştırmalıklarda ve içeceklerde yeni ve farklı protein kaynakları arıyor ve “karşılaştırılabilir bir tüketici deneyimi sağlayarak tüketiciler için ölçülebilir olumlu bir etki sağlayan protein düzeyine ulaşmayı” istediklerini söyledi.

PepsiCo ;  bitki esaslı, mantar bazlı ve böcek temelli proteinler aradığını söylüyor. Tartışma yaratan şirketin ilgilenmediği listeye baktığınızda kriket tozu ve yemek solucanı tozunun yanı sıra soya, moringa ve bezelye gibi indükleyiciler zaten denenmiş olduğu için bulunmuyor.

Elbette, yemek solucanları, yüksek protein kaynağıdır, bazı kültürler genellikle atıştırmalık olarak pişirir ve kızartır, ancak bu bahsettiğimiz bir solucandır. Neyse ki, bu yol keşfedilmiş olduğu için şu an PepsiCo’da bu konu üzerinde durulmadığı görünüyor. Şimdi ise süt, yumurta, et ve jelatin kaynaklı proteinlerden kaçınan seçenekler arıyorlar, ancak diğer doğal kaynaklarda adil bir oyundur.

Kaynak: indiatimes.com

Yorumlar

Okumanızı Öneriyoruz

kanser ilaclarinda daha az yan etki vaat eden yeni yontem 310x165 - Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Kanser İlaçlarında Daha Az Yan Etki Vaat Eden Yeni Yöntem!

Fotoğraf: His-tag asilasyonu karmaşık iplik benzeri protein yapılarını doğru bir şekilde hedefleyebilir ve ayrıca tamamen …

Bir cevap yazın

WP to LinkedIn Auto Publish Powered By : XYZScripts.com