Pepsi, Atıştırmalık ve İçeceklerinde Böcek ve Solucan Esaslı Protein Sübstitüsüyle Deneme Yapıyor

Pepsi Atıştırmalık ve İçeceklerinde Böcek ve Solucan Esaslı Protein Sübstitüsüyle Deneme Yapıyor

Doritos ve Cheetos gibi atıştırmalıkların yanı sıra, parti içecekleri de üreten PepsiCo, kendi ürünlerine koyacak yeni protein kaynakları arıyor ve hepsi sizin düşündüğünüz kadar lezzetli olmayabilir.

Şirket, iş dünyası platformuna yenilik talebini bildirdi; Atıştırmalıklarda ve içeceklerde yeni ve farklı protein kaynakları arıyor ve “karşılaştırılabilir bir tüketici deneyimi sağlayarak tüketiciler için ölçülebilir olumlu bir etki sağlayan protein düzeyine ulaşmayı” istediklerini söyledi.

PepsiCo ;  bitki esaslı, mantar bazlı ve böcek temelli proteinler aradığını söylüyor. Tartışma yaratan şirketin ilgilenmediği listeye baktığınızda kriket tozu ve yemek solucanı tozunun yanı sıra soya, moringa ve bezelye gibi indükleyiciler zaten denenmiş olduğu için bulunmuyor.

Elbette, yemek solucanları, yüksek protein kaynağıdır, bazı kültürler genellikle atıştırmalık olarak pişirir ve kızartır, ancak bu bahsettiğimiz bir solucandır. Neyse ki, bu yol keşfedilmiş olduğu için şu an PepsiCo’da bu konu üzerinde durulmadığı görünüyor. Şimdi ise süt, yumurta, et ve jelatin kaynaklı proteinlerden kaçınan seçenekler arıyorlar, ancak diğer doğal kaynaklarda adil bir oyundur.

Kaynak: indiatimes.com

718 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!