Polisan Boya ‘Ar-Ge Merkezi’ Belgesini Aldı

polisan-boya-arge-merkez-belgesini-aldi

Polisan Boya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında gerçekleştirilen törende  ‘Ar-Ge Merkezi’ belgesini aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlediği 3. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi,  Ar-Ge ve İnovasyonla Kalkınma temasıyla 10-11 Aralık 2014 tarihlerinde ATO Congressium’da gerçekleşti. Zirve kapsamında gerçekleştirilen törende Polisan Boya’ya ‘Ar-Ge Merkezi’ belgesi verildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, belgeyi Polisan ARGE Merkezi Direktörü Ahmet Burhan Özdemir’e verdi. Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi aldıkları belgeye ilişkin yaptığı açıklamada, Polisan’ın, her zaman Ar-Ge faaliyetlerine önem veren bir kurum olduğunu belirterek, rekabette her zaman güçlü olmak adına zorlu dönemlerde dahi Ar-Ge ve inovasyona yaptıkları yatırımları hız kesmeden sürdürdüklerini kaydetti.  Bu belgenin Polisan Boya’nın, Türkiye’nin Ar-Ge açısından önde gelen firmalarından birisi olduğunu tescillediğini belirten Erol Mizrahi, bilgi ve becerilerini ortaya koyup belgenin alınmasında emeği geçen Polisan Boya ARGE Merkezi çalışanlarını kutlayarak, başarılarının devamını diledi.  Polisan Holding’in iştiraki Polisan Boya, 5746 sayılı ‘Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun’ çerçevesinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca, incelenip onaylandıktan sonra 159. Ar-Ge Merkezi belgesine sahip kurum oldu. Polisan Holding bugün cirosunun yüzde 2-2,5’ini Ar-Ge yatırımları için ayırıyor. Özünde bir kimya şirketi olmanın verdiği güçle kuruluşundan bugüne daima fark yaratan ve katma değer sağlayan ürünler geliştiren Polisan Ar-Ge’si, sektörün ilk 7 özellikli iç cephe boyasını, 9 özellikli dış cephe boyasını, yağsız yağlı boya diye tanımlanan ilk su bazlı parlak boyasını, dünyanın ilk su bazlı metal boyasını, su bazlı yol çizgi boyasını, su bazlı Mix sistemini ve daha birçok yeniliği geliştirdi.

Kaynak : parabulten.com

Okumanızı Öneriyoruz

Karbon Yakalama Teknolojisi ve Cam Üretimi

Fotoğraf: Düz cam üretimi C-Capture şirketi karbon yakalama teknolojisinin, cam üretimi sırasında ortaya çıkan karbondioksit …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: