Porsche, Dizeli Terkedip Onun Yerine Elekrikli ve Hibrit Otomobillere Sarılıyor

Dieselgate (Volkwagen emisyon skandalı) öylece unutulup gitmeyecektir.

Ana odak Volkswagen üzerinde olsa da, Porsche dizel emisyonları skandalından zarar görmeden kaçamadı. Ve VW’nin süslü yeni elektrik çabaları gibi, Porsche yaramaz ana şirketinin ayak izlerini takip etmeye ve konuyu değiştirmeye çalışıyor.

Reuters’e göre, bunu oldukça önemli bir madde ile yapıyor: Porsche dizel otomobilleri üretmeyi bırakacak ve bunun yerine elektrik ve hibritlere odaklanacak.

Bu resmi duyuru, otomobil üreticilerinin dizelin stratejik lehine olan düşüşünü ve Porsche’nin ABD genelinde 500 yeni hızlı şarj istasyonuna bağlılığı içeren önemli duyuruların yanı sıra uzun zamandır beklenen elektrikli modellerin üretim için nihayet yeşil ışık almasıyla ortaya çıkıyor.

Her zaman olduğu gibi, Lloyd, elektrikli otomobillerin yeterli olmayacağını söylemekte haklıdır. İlk etapta otomobillere olan güvenimizi yeniden düşünmemiz gerekiyor. Fakat bu, doğru yönde hala önemli bir adım.

Egzoz borusundan çıkan hiçbir emisyon yoksa, bir emisyon testini aldatmak zor.

Kaynak : treehugger.com

Author

27 Nisan 1993’te Bursa’da doğdu. Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu. 2016 yılında tamamladığı lisans eğitimi sırasında “Kimyasal Dezenfeksiyonda Bakterilerin Fizyolojik Özelliklerinin Önemi”, “Atıksulardan Kaynaklı Ağır Metallerin Carassius Gibelio Türündeki Birikimlerinin İncelenmesi” ve “Su Ayakizi” konuları üzerine yoğunlaştı. Mesleğiyle ilgili eğitim ve programlara katılıyor, araştırmayı, yeni şeyler öğrenmeyi ve kendini geliştirmeyi seviyor. Çevre ile ilgili yenilikçi haberleri takip etmeyi ve çeviri yapmayı sevdiği için İnovatif Kimya Dergisi ekibine katılmaya karar verdi.