Spryng Bacaklardaki Dolaşımı Artırmak ve Kas İyileşmesini Hızlandırmak için Bacak Kaslarının Doğal Hareketlerini Taklit Ediyor

Fotoğraf: Kickstarter tarafından fonlanan Spryng dört renkte piyasaya sunuluyor

Spor salonundaki yorucu bir bacak gününden tutun da ofiste geçirilen uzun saatlere kadar pek çok günlük faaliyet alt bacaklarımıza kolayca zarar verebilir, ağrı, acı ve daha ciddi sorunlara neden olabilir. Kickstarter’ın yenilerinden olan Spryng, 15 dakikalık periyodik müdahalelerle kas onarımını hızlandırmayı ve kan dolaşımı iyileştirmeyi hedefliyor.

Spryng, pnömatik sıkıştırma adı verilen bir teknik kullanarak, acıya neden olan laktik asidi bacak kaslarından çıkarmak ve kasları taze, besin dolu kanla yıkamak için bacaklara masaj yapıyor. İçerdiği sarma pedleri taşınabilir şekilde tasarlandığından istenen yere götürülebiliyor. 3 farklı yoğunluk ayarında ve iki farklı masaj modunda kullanılabiliyor.

Spryng sayesinde, zayıflamış veya henüz tam iyileşmemiş kaslarla çalışmaktan doğabilecek, yorgunluk ve muhtemelen yaralanmalar engellenebiliyor. Spryng’in potansiyel bir uygulaması da, oturur veya ayakta durur pozisyonda çok zaman harcadığınızda ortaya çıkacak olan alt bacaklarda sıvı birikmesi durumunun önüne geçmek olabilir.

Yapımcılarına göre bu cihaz, vücudun etrafındaki kan dolaşımını arttırması sayesinde, atletik ve bilişsel performans seviyelerini arttıracak kadar vücut sağlığına yarar sağlayabilir. Cihaz, doğal kas kasılmalarını taklit ederek hücrelerinize beslenen oksijen miktarını arttıracak şekilde tasarlanmıştır.

Piyasada Spryng ile aynı işi yapmak için tasarlanmış pasif sıkıştırma bulunuyor. Spryng’in yaratıcıları bu çözümlerin oturur veya ayakta durur pozisyonda çalışmadığını iddia ediyorlar. Spryng’in diğerlerinde bulunmayan özelliği, her iki bacak hareketini senkronize ederek, bacaklar işlev halindeyken de kullanılabilmesi.

Fotoğraf: Spryng, 3 farklı yoğunluk ayarında ve iki farklı masaj modunda kullanılabiliyor

Spryng ekibi, “Bacaklarınızdan başlayan güçlü kan akışının baldırlarınıza ve kalçalarınıza kadar çıktığını hissedeceksiniz” diyor. “ Adeta akan suyun altındaymış gibi bir rahatlama”.

Bu pedler için en önemli özellik rahat giyilebilmesi ve içindeyken etrafta dolaşmaya imkan vermesi. Spryng’in tanıtım materyallerinde bunlardan bir çift ile spor salonunda rahatça hareket edilebildiğini – tuhaf bakışlara maruz kalınmasına rağmen-  görüyoruz.

Spryng’in pil ömrü 2,5 saatlik aktif kullanım için yeterli olduğu şeklinde aktarılıyor, yani 15 dakikalık periyodlar ile 10 masaj seansı gerçekleştirilebiliyor. Pedler cırtcırt sistemleri ile kapatıldığından tek bir beden tüm vücut tipleri ve ölçülerinde kullanılabiliyor. Tasarımcılarına göre, Spryng’in ölçüleri toplumun %95’ine uyacak şekilde derecelendirilmiş.

Spryng’e yatırım yapmanın etkinliği için henüz bir garanti olmamasına rağmen, cihaz Kickstarter’da işlem gördüğü süre içerisinde binden fazla kişiden destek görerek patlama yaşattı. Cihaz, profesyonel beyzbol oyuncularından meslek hastalıkları terapistlerine varan geniş bir kitle tarafından gerçekleştirilen deneme kullanımlarından sonra önerilir hale geldi.

Herhangi bir Kickstarter’da olduğu gibi, bu yatırımda da para yatırmanın sürecinin sonucunda bitmiş bir ürün elde edileceğine dair hiçbir garantiniz yok, ancak Spryng ekibi ne yaptığını biliyor gibi görünüyor. Ekip, bir çift Spryng, bir taşıma çantası ve bir şarj kablosu için 189 USD fiyat belirliyor ve her şeyin plana göre gitmesi halinde Eylül 2019’da dağıtıma başlamayı hedefliyor.

Kaynak: newatlas.com

Okumanızı Öneriyoruz

Beyindeki Polimer Nanopartiküller

Fotoğraf: Damardan enjekte edilen polimer NP’ler kan damarlarında (beyaz sinyal) dolaşır ve 48 saatlik zebra …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: