Yeni Geliştirilen Tükenmez Kalem Özel Plastik Kaplamasıyla Virüsleri Öldürdü

Yeni Geliştirilen Tükenmez Kalem Özel Plastik Kaplamasıyla Virüsleri Öldürdü

Fotoğraf: The Messmer Pen

Kalemin virüs öldüren plastik kaplamasının tarifi ticari bir sır olarak saklanmaktadır.

Alman Messmer tarafından üretilen bir tükenmez kalem, kendi kendini temizleme ve virüsleri öldürme özelliğine sahiptir. Kaleme bu özelliğini veren püf noktası ise plastik kaplamasıdır. Koronavirüs de dahil olmak üzere, potansiyel olarak tüm virüsleri etkisiz hale getirebilmektedir. Tıbbi kliniklerden ve muayenehanelerden, sigorta şirketlerinden ve topluluklarından oldukça yüksek talep var.

Birçok Yönden Faydalı

Topluluklar koronavirüs ile savaşmaya çalışırken dünya çapında bir dizi kural ve yönetmelik kabul edildi. Bu tür bir düzenleme kişisel iletişim bilgilerinin yanı sıra belirli mağazalara, restoranlara ve barlara ziyaretlerin saat ve tarihlerini ifşa etmektedir ve sizden de bir form doldurmanız istenerek bu ayrıntıları sağlamanız beklenir. Bunun için de bir kaleme ihtiyacınız var.

Sonuç olarak her bir kalemi dezenfekte etmek çalışanların oldukça zamanını alıyor, hatta bazı çalışanlar bu önemli noktaya dikkat bile etmiyor.

Messmer şirketi virüsleri etkisiz hale getiren dünyanın ilk tükenmez kalemini geliştirdiğini duyurdu.

İşin sırrı, şirketin neyden yapıldığını paylaşmadığı için bir sır olarak kalan plastik kaplamasında yatıyor. Bununla birlikte, laboratuvarlarında test ettiler ve gerçekten işe yaradığını kanıtladılar.

Normal tükenmez kalemlerle aynı görünüme sahip olduğu için bu kalemin farklılığını ortaya koyacak bir özellik yok, ancak gelecekteki kullanıcıları için güvence sağlayacak.

Almanya, Emmendingen’deki Messmer Pen’den Manuel Deimel, “Koronavirüsler beş gün boyunca plastikler üzerinden tespit edilebiliyor ve geliştirdiğimiz bu kalem sayesinde bunun önüne geçilebiliyor” dedi. Bu nedenle kalemin virüsleri hızlı ve etkili bir şekilde öldürdüğünü bilmek harika.

Kaleme olan ilgi artıyor ve nedenini de görebiliyoruz.

Piyasada gerçek dünyadaki renk örneklerinden hiç bitmeyen mürekkep sarf malzemelerine çok sayıda büyüleyici kalem var ancak hiçbiri bu kalem gibi virüsleri öldüremez.

Kaynak: interestingenigineering.com

437 Kez Okundu

Simge Kostik

İzmir Yüksek Teknolojisi Enstitüsü, Kimya Mühendisliği Bölümü yüksek lisans öğrencisiyim. Çalışma alanımı yakıt teknolojisi ve enerji sektörleri oluştursa da kimyanın her alanıyla ilgili araştırma yapmaya ve kendimi geliştirmeye açığım. Bir konuda her şeyi bilmek yerine her konudan bir şey bilmeyi ve öğrenirken öğretmeyi amaç edindim, bu amaç sayesinde de 2017 yılında İnovatif Kimya Dergisi'nde çeviri yapmaya başladım.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!