Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne layık görüldü

bingol-universitesi-ogretim-uyesi-tubitak-tesvik-odulu-ne-layik-goruldu

Bingöl Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ramazan Solmaz, Türkiye’nin en saygın ödüllerden biri olan TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Gerek ulusal gerek uluslararası başarıları ile Türkiye ve dünyada bilim camiasının yakından tanıdığı Bingöllü Doç. Dr. Ramazan Solmaz, büyük bir başarıya daha imza attı.

Solmaz, son olarak Türkiye’nin en prestijli bilim ödülü olarak kabul edilen TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne layık görüldü. Bingöl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Rektör Danışmanı Solmaz’ın, Türkiye’nin en saygın bilim ödülü olarak kabul edilen TÜBİTAK Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Temel Bilimler alanında bu yıl toplam 4 kişinin layık görüldüğü ödüle, Solmaz’a “Elektrokimya/malzeme/enerji alanında, korozyon, yenilenebilir enerji kaynakları ve malzeme teknolojisi konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları” nedeniyle teşvik ödülü verildi.

Teşvik ödülü, yaptığı çalışmalarla bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş hayattaki bilim insanlarına verilmektedir.

Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan Solmaz, daha önce 2012 Kurt Schwabe Prize (Uluslararası, Türkiye Adayı), Bilim Kahramanları Derneği – 2013 Genç Bilim İnsanı Ödülü, 2014 FABED Eser Tümen Üstün Başarı Ödülü gibi uluslararası ve ulusal çok sayıda saygın bilim ödüllerine layık görülmüştü.

Bingöl Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada; “İlimize ve bilim dünyasına yapmış olduğu önemli katkılarından dolayı Doç. Dr. Ramazan Solmaz’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak : ilkha.com

403 Kez Okundu

İnovatif Kimya Dergisi

İnovatif Kimya Dergisi aylık olarak çıkan bir e-dergidir. Kimya ve Kimya Sektörü ile ilgili yazılar yazılmaktadır.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!