Chargeurs “Sustainable 50” Koleksiyonunun Lansmanını Yaptı

Chargeurs "Sustainable 50" Koleksiyonunun Lansmanını Yaptı

Küresel pazarda önde gelen iç astar ve tela üreticilerinden Chargeurs PCC Fashion Technologies, çevreye duyarlı malzemelerden üretilmiş ürün gamı Sustainable 50’nin lansmanını yaptı. Bu koleksiyon, tamamı sürdürülebilir malzemelerden olan ilk astar koleksiyonu olarak göze çarpıyor. Koleksiyonda; BCI pamuğu, geri dönüştürülmüş poliester tekstil ürünleri, geri dönüştürülmüş plastikler, kenevir ve Asahi Kasei tarafından üretilen Bemberg hammaddelerinden üretilmiş ürünler yer alıyor.

Chargeurs PCC Fashion Technologies Direktörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Angela Chan; Chargeurs PCC’nin uzun süredir sürdürülebilirlik ve moda endüstrisinin karbon ayak izinin azaltılması konularına kendisini adadığını belirtiyor.

“Kering Grup gibi küresel sektör liderleri ile 2012 yılından beri sürdürülebilir astar çalışmaları yürütüyoruz. Moda sektöründe faaliyet gösteren ortaklarımızın artan taleplerini karşılamak amacı ile bu koleksiyonumuzu 50 parçaya genişlettik. Bu yıl en büyük önceliğimiz bu koleksiyon ve bu alandaki inovasyonumuzu tüm küresel markalara açabilecek noktaya gelmekten çok memnunuz. Bu, bizim moda endüstrisine bakışımızdaki ciddi değişimin sadece başlangıcı”.

Ortak Amaç

Kering ve Chargeurs,  Chargeurs’un 2018 yılı faaliyet raporunda belirtildiği üzere, çok uzun süredir sürdürülebilir tekstil ürünlerini kendi modellerine entegre etmek konusunda ortak bir amacı paylaşıyorlar. Chargeurs PCC Fashion Technologies, 20 yılı aşkın süredir lüks grupların prestijli markalarına geniş bir model koleksiyonu ile ürün sağlıyor.

Kering Grup’un moda markaları, 2016 yılından beri poliester ve geri dönüştürülmüş malzemelerden kullanılan Eko Astar Grubu’nu kullanıyor. Chargeurs PCC Fashion Technologies Arge Merkezi, Kering’in bu projesine destek veriyor ve bu moda devinin sürdürülebilir tedarik hedeflerini karşılamayı amaçlıyor.

Lansman Etkinliği

Chargeurs, lansman kapsamında bir etkinlik serisi organize ediyor. Sustainable 50 koleksiyonu ilek olarak Première Vision Paris Fuarı’nda yer aldı ve lansman etkinliği 24 W Shanghai – The Bund Hotel’de gerçekleştirildi. Lansmanda; Better Cotton Initiative ve Esquel Group’tan kanaat önderlerinin konuşmalarının yanı sıra; VF Grup Globa VP of Innovation Soon Yu’nun yönettiği bir panel oturumu da yer aldı.  Bu etkinliğin 230’dan fazla yeni müşteri yaratması bekleniyor.

Chargeurs aynı zamanda New York City’s Fashion Institute of Technology (FIT) tarafından düzenlenen tasarım yarışmasına da sponsor olarak destek veriyor. Bu kapsamda yarışmacı öğrenciler, sürdürülebilir astarları gelinlik tasarımlarında ana kumaş olarak kullanıyor. Dereceye giren üç tasarımcı nakit para ödülünün yanı sıra, Chargeurs PCC Fashion Technologies’de 6 aylık staj ve sürekli olarak uluslararası hareketlilik içerisinde çalışan Chargeurs PCC Fashion Technologies Direktörü ve Yönetim Kurulu Başkanı Angela Chan ile 1 haftalık mesleki gölgeleme çalışması ödüllerinin de sahibi oluyor.

Kaynak: innovationintextiles.com

243 Kez Okundu

Melike Oya Oral

İzmir’de 1988 yılında doğdu. İzmir Atatürk Lisesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Bölümü’nü bitirdi. Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Executive MBA programlarında yüksek lisanslarını tamamladı. Temel ilgi alanı malzeme bilimleri. 2012’den beri özel sektörde beyaz eşya, yapı malzemeleri ve tekstil sektörlerinde ArGe ve yeni ürün geliştirme bölümlerinde görev almakta. Hali hazırda Sun Tekstil ArGe Merkezi’nde çalışıyor.

You may also like...

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Kopyalamak Yasaktır!