David Andrew Phoenix

David Andrew Phoenix

Profesör David Andrew Phoenix, OBE, DL, DUniv, AcSS, DSC, Londra South Bank Üniversitesi’nin başkan yardımcısı, MilyonPlus Başkanı ve HEFCE Eğitim Kalitesi ve Öğrenci Deneyimi Stratejik Komitesi üyesidir. Tıp fakültelerine ve eğitimine olan katkılarından dolayı Royal College of Physicians (Edinburgh College) Bursu’na seçildi ve eğitim politikasına bağlı alanlarda çalışması için Sosyal Bilimler Akademisi tarafından Akademisyen olarak kabul edildi. Halen İngiltere Performans Göstergesi Yönlendirme Grubu’nda Birleşik Krallık’ı temsil etmektedir.

2015 yılında Başbakan, onu Bilim Müzesi Grubu’nun bir mütevelli olarak atadı. Ayrıca İngiltere Üniversiteleri’nin bir mütevelli ve Ulusal Üniversiteler ve İşletme Merkezi Direktörüdür.

Profesör Phoenix, 250’den fazla yayın ile Kings College London ve Çin Sichuan Üniversitesi’nde misafir öğretim üyesi, Royal Society of Chemistry, Biyoloji Topluluğu, Matematik Enstitüsü ve Uygulamaları Derneği ve Royal Tıp Derneği. Bu daha sonraki organlar aracılığıyla, özellikle işveren gereklilikleriyle ilgili olarak, beceri gündemiyle ilgili bir dizi tartışmaya girmiştir. 2010 yılında, İngiliz İmparatorluğu’nun Bilim ve Yüksek Öğrenim hizmetlerinden En İyi Düzeni Memurluğu’na getirildi ve 2015 yılında Londra Büyükelçiliği Yardımcılarından biri olarak atandı.

Phoenix, yurtdışında yoğun olarak çalıştı, Kıbrıs’ta bir yurtdışı kampüsüne ve Çin’de bir araştırma enstitüsüne gelişti. 2014 yılında Çin Başbakan Yardımcısı tarafından münferit Mükemmellik ödülüne layık görülmüş ve ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine önemli katkılar sağlamak için 2016 yılında Dostluk Sırasına (Çin) kabul edilmiştir. 

Araştırmaları

Dave’in araştırması multidisiplinerdir ve amfifilik biyoaktif moleküller tarafından kullanılan yapı fonksiyon ilişkilerinin anlaşılmasına yardımcı olmak için biyoloji, kimya, mühendislik, fizik ve sayısal modelleme gibi bir dizi uzmanlığa dayanır. “Peptid-amfiye” terimi, sadece birincil ve ikincil yapı içinde yüklü ve yüksüz bileşenlerin ayrılmasını gösteren amino asitlerden oluşan amfifilik peptitleri tarif etmek için kullanılabilir. Alternatif olarak, hidrofobik alkil zincirlerine veya lipitlere ve hidroj enli kopolimerlere bağlı hidrofilik peptitlerden oluşabilirler. Bu tür moleküller, bir membran lipit ara yüzeyinde bulunanlar gibi doğada oluşan asimetrik sınırların aralığı nedeniyle önemli biyolojik öneme sahiptir. Amfifilik protein dizileri protein hedeflemede yer alabilir, membran protein montajı yanı sıra membran füzyon ve liziz. Anahtar biyolojik fonksiyonlara sahip olan amfifilik peptidlere ek olarak, yeni biyomateryallerin yaratılmasında amfipiller artan bir ilgi alanına dönüşmektedir. Amfipiller, çevresi ile olumsuz etkileşimleri en aza indirmek için miseller, veziküller, tek tabakalar, çift katmanları, nano fiberler, nano bantlar, şeritler ve bükülmüş şeritler gibi çeşitli farklı yapılara kendi içinde bir araya getirilebilir. Çalışmasının önemli bir yönü biyomedikal uygulama ile biyoaktif peptitlerin ve yeni biyomalzemelerin gelişimini içermektedir. Amfipiller, çevresi ile olumsuz etkileşimleri en aza indirmek için miseller, veziküller, tek tabakalar, çift katmanları, nano fiberler, nano bantlar, şeritler ve bükülmüş şeritler gibi çeşitli farklı yapılara kendi içinde bir araya getirilebilir. Çalışmasının önemli bir yönü biyomedikal uygulama ile biyoaktif peptitlerin ve yeni biyomalzemelerin gelişimini içermektedir. Amfipiller, çevresi ile olumsuz etkileşimleri en aza indirmek için miseller, veziküller, tek tabakalar, çift katmanları, nano fiberler, nano bantlar, şeritler ve bükülmüş şeritler gibi çeşitli farklı yapılara kendi içinde bir araya getirilebilir. Çalışmasının önemli bir yönü biyomedikal uygulama ile biyoaktif peptitlerin ve yeni biyomalzemelerin gelişimini içermektedir.

Önemli ödüller

  • 2009 D.Sc. Liverpool University tarafından Biyokimya alanında yaptığı çalışmalardan dolayı.
  • 2010 Doğum Günü Onurlarında 2010 İmparatorluğu Emri (OBE) Görevlisi olarak atanmıştır. ] bilime ve yüksek öğrenime hizmet için.
  • 2012 Bilim ve eğitim politikası konusundaki çalışmalarının tanınmasıyla Sosyal Bilimler Akademisi tarafından Akademisyen ünvanı verildi.
  • 2013 Bolton Üniversitesi’nin ( DUniv ) Kuzeybatı’daki yüksek öğrenim, yönetim ve burslara yaptığı katkılardan dolayı Onursal Doktora Ödülü verildi .
  • 2013 Tıbbi araştırma ve eğitimde önemli bir fark elde etmek için Edinburgh Kraliyet Hekimler Koleji Bursu’na medikal olmayan olarak seçildi .
  • 2014 Bireysel Mükemmellik Ödülü, Başkan Yardımcısı Liu Yandong , Çin.
  • 2015 Vekili , DL, Büyük Londra.
  • 2016 Kraliyet Sanat Derneği Üyesi .
  • 2016 Dostluk Ödülüne Davet Edildi (Çin)

Okumanızı Öneriyoruz

Venkatraman Ramakrishnan

Venkatraman Ramakrishnan 1952’de Chidambaram, Tamil Nadu, Hindistan’da doğdu. Babası Baroda’daki Maharaj Sayajirao Üniversitesi’nde biyokimya bölümünü …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: