Kimyasal Bileşiklerin Nasıl Etkileşime Gireceğini Tahmin Etmenin Daha Kolay Bir Yolu Tanımlanıyor

Yeni araştırmalar, farklı kimyasal bileşiklerin nasıl etkileşimde bulunduğunu daha kolay tahmin ederek gelecek nesil ilaç verme sistemlerini tasarlamak için; basit ticari olarak temin edilebilen bilgisayar programlarının kullanılabileceğini ortaya koymuştur.

Kent Üniversitesinden Dr. Jennifer Hiscock tarafından yönetilen bir araştırmacı ekip, amfifil olarak bilinen bileşiklerin bir çözeltiye belirli özellikler kazandırmak için nasıl etkileşime gireceğini tahmin etmenin yeni daha uygun maliyetli bir yolunu belirlemiştir.

Çalışma, hidrojenle başlanmış kendi kendini birleştiren amfifiller için evrensel çözelti durum özelliklerinin tahminine doğru ilk kez bir bilgisayarda bileşiklerin nasıl davrandığını tahmin etmenin basit kolay erişilebilir yeni yöntemlerini ortaya çıkarmıştır.

Araştırma, kimyasal bileşikler gerçek hayatta bile bulunmadan önce, istenilen, önceden programlanmış özelliklerin sergilenmesi için bilgisayar modellemesi kullanan ekibi içeriyor.

Araştırma, ilaçların ve tıbbi dereceli sabun ve jellerin sunulması için yeni yöntemler geliştirme ile ilişkili ilerlemeyi hızlandırıyor ve maliyetleri düşürüyor.

Kaynak : phys.org

Yorumlar

About Eda Akın

1995 yılında Bursa’da doğdum. Liseyi Bursa Anadolu Erkek Lisesi’nde okudum. 2013 yılında Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği lisans eğitimime başladım. Şu an 4. Sınıf öğrencisiyim. Okumayı, araştırmayı ve yazmayı seviyorum. Su kimyası, arıtım, kozmetik kimyası ve ilaç kimyası alanlarına ilgi duyuyorum.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Send this to a friend