Kimyasal Bileşiklerin Nasıl Etkileşime Gireceğini Tahmin Etmenin Daha Kolay Bir Yolu Tanımlanıyor

Kimyasal Bileşiklerin Nasıl Etkileşime Gireceğini Tahmin Etmenin Daha Kolay Bir Yolu Tanımlanıyor

Yeni araştırmalar, farklı kimyasal bileşiklerin nasıl etkileşimde bulunduğunu daha kolay tahmin ederek gelecek nesil ilaç verme sistemlerini tasarlamak için; basit ticari olarak temin edilebilen bilgisayar programlarının kullanılabileceğini ortaya koymuştur.

Kent Üniversitesinden Dr. Jennifer Hiscock tarafından yönetilen bir araştırmacı ekip, amfifil olarak bilinen bileşiklerin bir çözeltiye belirli özellikler kazandırmak için nasıl etkileşime gireceğini tahmin etmenin yeni daha uygun maliyetli bir yolunu belirlemiştir.

Çalışma, hidrojenle başlanmış kendi kendini birleştiren amfifiller için evrensel çözelti durum özelliklerinin tahminine doğru ilk kez bir bilgisayarda bileşiklerin nasıl davrandığını tahmin etmenin basit kolay erişilebilir yeni yöntemlerini ortaya çıkarmıştır.

Araştırma, kimyasal bileşikler gerçek hayatta bile bulunmadan önce, istenilen, önceden programlanmış özelliklerin sergilenmesi için bilgisayar modellemesi kullanan ekibi içeriyor.

Araştırma, ilaçların ve tıbbi dereceli sabun ve jellerin sunulması için yeni yöntemler geliştirme ile ilişkili ilerlemeyi hızlandırıyor ve maliyetleri düşürüyor.

Kaynak : phys.org

Okumanızı Öneriyoruz

Bakteriyel “Teller” Bir Gün Telefonlarımıza Güç Verecek Mi?

Fotoğraf: Bakterilerdeki nanoteller suyu elektriğe dönüştürebilir Elektrik mühendisi Jun Yao yeni bir işe başladığında “yeşil” …