Kraiburg Tpe, Cihazlar için Termoplastik Elastomerler ile Kaymaz Koruyucu Çerçeveler Sağlıyor

Kraiburg Tpe, Cihazlar için Termoplastik Elastomerler ile Kaymaz Koruyucu Çerçeveler Sağlıyor

Fotoğraf : Kraiburg Tpe’den Thermolast® K ‘den Yapılmış Kaymaz Koruyucu Çerçeveli Myebox® 1500 Taşınabilir Güç Analizörü.

İspanya merkezli Circutor SA, yeni MYeBOX® güç analizörleri için THERMOLAST®’ı kullanmayı seçti. Bu termoplastik elastomerler (TPE’ler) düşük maliyetli işlemle polikarbonata mükemmel yapışma sağlar. Taşınabilir cihazları darbelere karşı korurlar ve UL94 HB’ye göre sertifikalandırılmışlardır.

Son yıllarda, Avrupa Birliğinde üretilen elektriğin yaklaşık yüzde 30’u yenilenebilir kaynaklardan geliyor. Bu yenilenebilir enerji kaynaklarının rüzgar ve güneş en büyük kısmını oluşturuyor, bunu su ve biyoyakıtlar izliyor ve oran artıyor. Aynı zamanda, bu farklı kaynaklardan elde edilen enerji değişkenlik gösteriyor ve daha yoğun düzenlemelere ihtiyaç duyuyor. Bu da özellikle endüstriyel uygulama alanlarında güç kalitesi ve şebeke kalitesinin kontrol edilmesini ve izlenmesini gerektiriyor.

Circutor tarafından üretilen MYEBOX Analizörü, KRAIBURG TPE’den THERMOLAST K’den yapılmış kaymaz bir çerçeveyle korunan güçlü ve sağlam bir cihazdır. Circutor geliştirme ekibinden Javier Nebril, “Polikarbonata mükemmel yapışma özelliğine sahip bir elastomer kasa malzemesi ararken, deneyimli enjeksiyon kalıbımıza yaklaştık ve tavsiyelerine uyduk. AD1 THERMOLAST K serisinin birkaç sertlik değişkenini test ettikten sonra, MYeBOX çerçevesine iyi darbe ve çizilme direnci ve dengeli, yumuşak ama kaymaz bir his veren bir bileşik seçtik” diyor.

UL94 HB listesindeki TPE, çok bileşenli enjeksiyon kalıplamada düşük maliyetli işlenebilirlik ile karakterizedir. TPE ile bu işleme kabiliyeti, sadece yüksek üretkenliğe ve mükemmel enerji verimliliğine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda genellikle polikarbonat ile meydana gelen stres çatlama sorununu da önler. Ek olarak, malzemenin geri dönüştürülebilirliği, üretilen atık miktarını önemli ölçüde azaltır. KRAIBURG TPE, müşteriyi hem malzeme seçiminde hem de testte ve bileşiğe uyan renkte destekledi.

Circutor’dan MYeBOX, veri odaklı ve bulut tabanlı sayısallaştırılmış uygulamalar için 3G ve WLAN dahil çoklu giriş ve iletişim arayüzlerine sahip iki versiyonda mevcut olan taşınabilir bir güç analizörüdür. Cihaz, tek fazlı, iki fazlı ve üç fazlı tesisatlardaki tüm önemli elektrik parametrelerini ölçer, sistem olaylarını ve geçişleri kaydeder ve ayrıca güç kalitesini EN 61000-4-30 standardına uygun olarak izler. Tipik uygulamalar, tüketim değerlerinin, yük profillerinin, voltaj bozukluklarının ve uzaktan analizler ve denetimler gerçekleştirmek için harmonik çalışmaların kaydedilmesini içerir. Cihazın özellikleri arasında kapasitif bir klavye ve grafik görüntüleyebilen bir LCD ekran bulunur.

Kraiburg TPE’DEKİ Josef Neuer ”Müşteriler bugün teknik cihazların hem işlevsellik hem de yüksek derecede konfor ve estetik sunmasını bekliyor” diye vurguluyor. “Myebox, termoplastik elastomerlerimizin uygun maliyetli bir şekilde kullanılabileceği çekici ve dayanıklı dokunsal özelliklerle titiz teknik standartları birleştiren olası yenilikçi uygulamaların bolluğunun mükemmel bir örneğidir.”

Kaynak : azom.com

Okumanızı Öneriyoruz

Yeni Bir Araştırma, Motor Nöron Hastalığının Bazı Mevcut İlaçlarla Tedavi Edilebileceğini Gösterdi

Tedavisi mevcut olmayan motor nöron hastalığı, yeni bir araştırmaya göre piyasadaki bazı mevcut ilaçların kullanımıyla …

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: